اخبار فوري :
گزارش تصويري

گزارش تصويري از ديدار با مقامات لبناني گزارش تصويري بازديد معاون امور زائرين استاندار قم از روند استقرار كميته هاي ستاد تسهيلات زائرين استان جلسات و بازديد از خدمات رساني نيمه شعبان
تقويم و مناسبتها
آمار بازديد

کل بازدید کنندگان : 345071
بازدید کنندگان امروز : 248
بازدید کنندگان این صفحه : 234524
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/3125
اخبار > کمیته امر به معروف و نهی از منکر به ستاد تسهیلات زائران اضافه شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون استاندار قم:

کمیته امر به معروف و نهی از منکر به ستاد تسهیلات زائران اضافه شود

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با اشاره به اهمیت افزایش برنامه های فرهنگی زائران و مسافران ورودی به استان گفت: کمیته امر به معروف و نهی از منکر برای اجرای برنامه های فرهنگی و نهادینه سازی معارف دینی به ستاد تسهیلات زائرین استان اضافه می شود.

یونس عالی پور در جلسه ستاد تسهیلات زائرین در سالن جلسات استانداری قم بیان کرد: مهمترین هدف از تشکیل کمیته امر به معروف و نهی از منکر در ستاد تسهیلات زائران، تقویت فعالیت های فرهنگی در بین مسافران ورودی به قم است.

وی تصریح کرد: دبیری این ستاد را ستاد اقامه نماز استان برعهده گرفته و با همکاری شورای امر به معروف و نهی از منکر به انجام برنامه های فرهنگی خواهد پرداخت.

وی همچنین با اشاره به ضرورت افزایش آمادگی های استان در مقابله با سیلاب گفت: پیش بینی ها و تجربه های ایجاد شده در رابطه با سیل ابتدای سال جاری سبب افزایش آمادگی های عمومی استان در مبارزه با بارندگی ها شده است.

سیلاب ابتدای سال جاری خسارت های مالی و جانی در بسیاری از شهرهای کشور بر جای گذاشت.

وی در ادامه تصریح کرد: در استان قم12 هزار و 500 تخت رفاهی وجود دارد در حالی که تعداد مسافران ورودی به قم به چند میلیون تن می رسد.

وی اضافه کرد: بر همین مبنا اسکان زائران و مسافران در مراکز آموزشی، حسینیه ها و غیره اجتناب ناپذیر است.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم بیان داشت: دستگاه های متناظر با ستاد تسهیلات زائرین نسبت به ارائه آمارهای دقیق از تعداد اسکان زائران در مراکز پیش بینی شده اقدام نمایند.

جانشين ستاد تسهيلات زائرين و خدمات سفر خاطر نشان کرد:تمام دستگاه های استانی متناظر با تسهیلات زائران برای جذب بودجه های ملی تعامل و رایزنی های خود را با وزارتخانه های متبوع خود افزایش دهند.

وی همچنین بیان کرد: ستاد تسهیلات زائران استان پیشنهاد اختصاص سهیمه ویژه بنزین برای ایام عید نوروز را به ستاد مرکزی خدمات سفر استان ارائه دهد.

وی ابراز کرد: همه کمیته ها براساس چارت قبلی و ابلاغ استاندار باید جلسات خود را به صورت هفتگی برگزار کنند.


١٣:٥٩ - 1398/08/30    /    شماره : ٢٠١٨٢    /    تعداد نمایش : ١٧٥معاونت امور زائرين
اوقات شرعي

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد